W co się bawimy

Nasze zajęcia są opracowywane według autorskich programów, które uwzględniają rozwój dziecka, małą i dużą motorykę, twórczy oraz intelektualny rozwój z wykorzystaniem takich metod jak:

Metoda ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne , Zabawy fundamentalne, Zabawy paluszkowe ,Arteterapia , Bajkoczytanie , Metoda dobrego Startu Marty Bogdanowicz, Metoda 5 zmysłów, Chusta Klanzy, całodzienna nauka języka poprzez piosenki Baby Beatles.Uśmiech

W „Misiach Tulisiach” to dziecko jest kimś wyjątkowym, decyduje czy chce brać udział w danej zabawie (wychowawca je jedynie zachęca, a nie nakazuje – zaprasza do uczestniczenia w zabawie)

Uczymy współpracy i współdziałania między sobą, umożliwiamy przekazywanie treści i emocji poprzez oddziaływanie na różne zmysły, stosujemy podczas zajęć ruch, taniec, teatr, malowanie różnymi częściami ciała, lepienie, dotyk, gesty.

Zajęcia adaptacyjne

mające na celu zapoznanie dzieci i rodziców z naszą placówką. Są to spotkania, w trakcie których dzieci biorą czynny udział w różnych formach aktywności zawierających wszelkie elementy zabaw ogólnorozwojowych. Rodzic i Dziecko poznają żłobek oraz opiekunki. Dzieci poznają swoich kolegów i koleżanki, oswajają się z nowym otoczeniem – szerszy opis zajęć adaptacyjnych znajduje się w biurze żłobka.

Zajęcia plastyczno-abstrakcyjne

pomagające dzieciom rozwijać kreatywność i zdolności manualne, zajęcia dla maluchów połączone są z poznawaniem świata przez zmysł ,dotyku,powonienia,wzroku ,Każde z przeprowadzonych zająć ma na celu pobudzenie wrażliwości plastycznych.

Zabawy muzyczne (rytmika)

mające duży wpływ na rozwój emocjonalny i estetyczny. Słuchanie muzyki pobudza także rozwój analizatora słuchowego w zakresie słuchu akustycznego i muzycznego, koncentrację uwagi, pamięć muzyczną i pozamuzyczną. Dziecko kształci wrażliwość na jakość dźwięku, ekspresję i twórczą postawę. Zadania te realizować będziemy poprzez: słuchanie piosenek i prostych utworów muzycznych, śpiewanie piosenek i zabawie przy muzyce, poznawanie instrumentów muzycznych. Bardzo przyjemną częścią muzykoterapii jest relaksacja: ćwiczenia oddechowe w pozycji leżącej i siedzącej tak, aby wzmocnić odprężenie fizyczne i psychiczne.

Język angielski

przyjazny i nowoczesny sposób nauczania j. angielskiego „Baby Beatles”. Zajęcia prowadzone są w formie zabawy, dostosowanej do potrzeb i zainteresowań dziecka. Profesjonalny dobór pomocy i środków dydaktycznych takich jak: obrazki, ilustracje, piosenki, gry, zabawy, zagadki, opowiadania, wierszyki, rymowanki – dodatkowo uatrakcyjniają naukę i pozwalają na lepsze opanowanie słownictwa.

Zajęcia kulinarne

działając w myśl zasady „słyszę, widzę i robię to”, dzieci mają możliwość przekonania się na własnej skórze jak wygląda praca przy wykonywaniu różnych smacznych przekąsek, które wspólnie robimy i konsumujemy 🙂 Celem tych zajęć jest zapoznanie dzieci ze sposobami zdrowego odżywiania, nauczenie podstawowych technik kulinarnych, zapoznawanie z zasadami bezpieczeństwa w kuchni oraz nauczenie i zastosowanie zasad higieny podczas przyrządzania posiłków w kuchni.

Bajkoterapia

dziecko poprzez słuchanie dłuższych tekstów, ćwiczy koncentrację, rozumienie mowy, wzbogaca język i wyobraźnię, nawiązuję bliski i serdeczny kontakt z dorosłą osobą, odpręża się. Głośne czytanie stymuluje u dziecka rozwój mózgu, rozwój emocjonalny, zwiększa wrażliwość na otaczający świat i ludzi

Przyjęcia urodzinowe

każde dziecko w żłobku obchodzi uroczyście swoje urodziny.

Imprezy okolicznościowe

Święto pluszowego misia

Spotkanie z Mikołajem

Bal karnawałowy

Święto rodziny – dzień Mamy i Taty

Bal Andrzejkowy

Warsztaty Bożonarodzeniowe z rodzicami

Powitanie Wiosny

Dzień dziecka – piknik itp.